Morganin digi-osaaminen vahvistuu uudella tekijällä – tervetuloa töihin, Ilja! 24.10.2016 Ajankohtaista Morgan Digitalin verkkoliiketoiminta on kasvussa. Kovan kysynnän seurauksena tiimiimme liittyy uusi web-kehittäjä, vaasalainen Ilja Sillman. Anni Kiviniemi Sisällöntuottaja, Projektipäällikkö, Osakas Iljalla on 9 vuoden kokemus front end -ohjelmoinnista ja Art Directorin työtehtävistä ohjelmistotalo Kosilasta ja Dreamnet Solutionsista. Morganissa häntä houkutteli monipuolisten projektien lisäksi yhtiön tärkein työkalu, WordPress. – WordPress on kiinnostanut minua myös vapaa-ajalla. Järjestelmän avulla monipuolisten verkkopalvelujen toteutus on helppoa – sekä koodarin että graafikon näkökulmasta, Ilja kertoo. Iljan kokemus ja monipuolinen osaaminen sopivat Morganin tiimiin täydellisesti. Koodaamisen lisäksi hänellä on silmää ja taitoa graafiseen suunnitteluun, joten työpäivät tulevat täyttymään myös verkkosivujen ulkoasun ja käyttöliittymien suunnittelusta. – Ilja on erinomainen lisä Morganin tiimiin: hän on ollut alalla pitkään ja palvellut yritysmaailmaa kuten mekin. Nyt saamme projekteihin tärkeitä ja osaavia lisäkäsiä, kertoo Morganin luova johtaja Aki Karlsson. Uusi web-kehittäjä on vastaus Morganin palvelujen kysynnän kasvuun. Morganista on lyhyessä ajassa kasvanut seudun merkittävin digitoimisto, jolla on resurssit ja asiantuntemus toteuttaa myös suuria ja vaativia verkkopalveluja.
22.10.2026 Ajankohtaista Valppaus ratkaisee tietoturvassa: Morgan reagoi heti kriittisiin PHP-päivityksiin Tietoturvassa nopeus ratkaisee. PHP-ohjelmistosta löydettiin kaksi kriittistä haavoittuvuutta, joiden vuoksi Kyberturvallisuuskeskus kehotti päivittämään PHP:tä käyttävät järjestelmät välittömästi.
15.9.2026 Ajankohtaista Pirita Kokko vahvistaa Morganin tiimiä sisällöntuottajana Morganin uusi sisällöntuottaja Pirita Kokko syttyy sanoista ja uuden luomisesta – tervetuloa tiimiin!
11.8.2026 Ajankohtaista Maksuton BusinessBoost-tapahtuma 7.9. pureutuu tekoälyhaun saloihin BusinessBoost: SEO vai GEO – onko tekoälyhaku uusi vallankumous vai pelkkää hypeä?